Vítejte ve zlých časech!

24. 12. 2016 16:19:43
Letošní advent a přicházející vánoce mě nutí více než kdy jindy k poněkud nevánočnímu zamyšlení. Co nás čeká v nejbližší budoucnosti?

„Zatímco se v Římě vedly porady, Saguntum bylo Hannibalem dobyto.“ Autorem citátu je římský historik Titus Livius, který žil v 1. st. př. nl. A přesně podle tohoto citátu se chová dnes Evropská unie . Stále řešíme, co bychom měli s imigrační vlnou dělat a místo toho, abychom chránili naše společné schengenské hranice, islamističtí teroristé opět zabíjeli v Berlíně, a stejně tak dříve třeba v Nice nebo Paříži. Kolik našich mrtvých budeme muset ještě pochovat, než se bruselští byrokraté konečně rozhoupou ke konkrétní rozhodné akci. Nebude pak už nakonec pozdě?

Nedosti na tom. Evropou se šíří defétismus a názory, že se s imigrační vlnou nedá tak jako tak nic dělat a někteří další se dokonce z imigrační vlny radují.

Mezi takové patří například náš pan ministr kultury Herman, který místo toho, aby se poctivě staral o svůj rezort, který umírá na úbytě, požaduje, abychom pustili migranty do Evropy a varuje, že jinak se brána prolomí a špatně to skončí .

Konkrétně prohlásil, mimo jiné, toto: „Naše civilizace je za zenitem, ani jedna evropská země není nad hranicí přežitelnosti. Budeme-li pokračovat tímto způsobem, ti za branami je dříve nebo později prolomí. A vůbec se s námi nebudou bavit, jestli chceme nějakou symbiózu. Brutálně řečeno: vezmou si, co budou chtít. Evropa by se měla zachovat stejně jako Řím. Předat to podstatné z naší civilizace a pozvat za hradby ty, kteří jsou kompatibilní s našimi hodnotami“.

Do stejné party nejspíše patří také rakouský velvyslanec v Německu Nikolaus Marschik, který pozval hosty na ambasádu, aby mohli společně ochutnat „zimní pochoutky“, nikoli vánoční cukroví, protože by to mohlo pohoršit muslimy, nebo také německá politička Von Berg ze strany Zelených. Ta přímo v Bundestagu vyjádřila přání, aby za dvacet až třicet let patřili Němci mezi menšinu ve své vlastní zemi. A asi nejbizarnější kampaň na oslavu multikulturalismu údajně mají ve Švédsku. „Nejenom nově příchozí se musí integrovat, ale stejně tak se musí integrovat i původní švédské obyvatelstvo. Pojďme vytvořit novou zemi,“ říká se mimo jiné v televizním klipu, kde se střídají tváře „nových Švédů“.

Zásadně nesdílím tyto názory. Jsem naopak přesvědčen, že se musíme všemi způsoby bránit. Dokonce i Římané , na které se pan Herman odvolává, se přílivu Barbarů v některých obdobích dějin úspěšně bránili. Poraženi byli právě proto, že nechali Barbary „prorůst“ římskou společností, tj. přesně to, co nám pan Herman radí, abychom umožnili dnešním imigrantům.

Evropa ale prostě nemůže přijmout všechny, kteří o to stojí. Musíme proto zabránit imigrantům za každou cenu ve vstupu do Schengenu a propustit do ochrany EU pouze ty, kdo jsou přímo ohroženi na životech tak, jak nám to ukládá mezinárodní azylové právo. Stejně tak je třeba se urychleně vypořádat s těmi, kteří azyl nezískají a které si politici jako německá kancléřka Merkelová nebo francouzský prezident Hollande tak velkoryse pozvali do svých zemí.

Je bohužel zřejmé, že vlna terorizmu dříve či později přijde i k nám. Nejen proto, že jsme součástí západního světa, který islamističtí radikálové považují za konkurenta nepřítele své víry, nejen proto, že mezi evropskými zeměmi neexistují hranice a nejen proto, že u nás máme množství historických židovských památek, ale hlavně proto, že jsme pro teroristy slabým článkem obrany a nejsme připraveni se bránit. Po náměstích a okolo památek dnes sice patrolují hlídky policie, v době berlínského útoku tam ale nebyly a otázkou je, jak by vůbec reagovaly, pokud by k teroristickému útoku opravdu došlo. Mají skutečný protiteroristický výcvik, nebo by byly lidem nebezpečnější než sami teroristé?

Abychom posílili skutečně naši bezpečnost, musíme se začít chovat a jednat tak, jako v snad jediné zemi, která s islámským terorizmem již roky úspěšně bojuje, totiž v Izraeli. Naše bezpečnostní jednotky by proto měly urychleně projít výcvikem pod patronací izraelských expertů a naši politici by nám měli přestat donekonečna chvástavě opakovat, že „augerechnet“ nám žádné nebezpečí nehrozí, ale npostavit se k hrozbě terorizmu čelem. Terorizmus nám akutně hrozí, Berlín je totiž od Prahy jen tři hodiny cesty a česko-německé hranice dávno nikdo nehlídá.

Nebezpečí nám proto hrozí stejně tak jako komukoli jinému v západní Evropě a my se s ním musíme naučit žít a musíme mít schopnost se bránit. Ale dokážeme to stejně tak, jako to dokázali Izraelci. Musíme ale konečně brát hrozby vážně a začít tvrdě na obraně pracovat.

Autor: Milan Šarapatka | sobota 24.12.2016 16:19 | karma článku: 44.16 | přečteno: 3108x

Další články blogera

Milan Šarapatka

Evropská unie, jak ji známe, už brzy skončí

Evropští byrokraté a jejich protektoři, jako francouzský prezident Macron nebo německá kancléřka Merkelová, se dnes nejspíš třesou strachy z výsledků nadcházejících evropských voleb.

18.2.2019 v 7:00 | Karma článku: 33.30 | Přečteno: 1371 | Diskuse

Milan Šarapatka

Franco-Germánie

Včerejší podpis francouzsko-německé smlouvy jasně naznačuje vizi budoucnosti těchto dvou zemí, postupné vytvoření společného státu. Možná se bude jmenovat Franco-Germánie. Bojím se ale, aby z ní jednou nebyl zase Grossdeutschland.

23.1.2019 v 20:29 | Karma článku: 28.66 | Přečteno: 620 | Diskuse

Milan Šarapatka

Bez Brexitu Evropská unie nepřežije

Dnešní rozhodování britských poslanců o dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie ovlivní zásadně nejen budoucnost Británie ale také celé Evropské unie.

15.1.2019 v 13:06 | Karma článku: 45.45 | Přečteno: 6551 | Diskuse

Milan Šarapatka

Kdo že to vyhazuje V4 ze Schengenu?

Belgický premiér Charles Michel zpochybnil na závěr evropského summitu oprávněnost členství zemí Visegrádu v schengenském prostoru.

15.12.2018 v 17:50 | Karma článku: 48.34 | Přečteno: 15592 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

Něžné "Hallelujah"

Kdo by neznal píseň Hallelujah. Kanadský sympaťák Leonard Cohen před lety tuto krásnou skladbu poslal do světa a dodnes vznikají nové a nové verze jejího provedení.

22.2.2019 v 22:18 | Karma článku: 11.11 | Přečteno: 160 | Diskuse

Martin Braun

Peklo nad Tel Avivem

Jeden z mýtů, který vládne mezi lidmi je, že Židé, či Izraelci obecně, chcete li, jsou lidmi nudnými, věčně se modlícími, že jsou suchary, kteří krásy a nádherné hříchy tohoto světa neznají a znát nechtějí.

22.2.2019 v 21:19 | Karma článku: 10.14 | Přečteno: 388 | Diskuse

Marek Konečný

Polské maso máme ošetřené, a co budete dělat s českými bramborami, pane ministře?

Za zdatné mediální podpory pan ministr řešil problémy několika set kilogramů nekvalitního hovězího z Polska. Ale máte tady ne tak akutní, ale zato desetiletí se táhnoucí problém - hnusné české brambory.

22.2.2019 v 19:34 | Karma článku: 26.73 | Přečteno: 828 | Diskuse

Jan Ziegler

Pánové Patáku a Peszynski, nekritický eurofanatismus vážně škodí zdraví

Oni si to možná neuvědomují, ale svým fanatismem poškozují myšlenku společné Evropy. Každý, kdo má jiné názory než oni, je proruský, putinovec, nácek, xenofob atd.

22.2.2019 v 16:39 | Karma článku: 33.25 | Přečteno: 887 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Hybridní zbraň Ruska veřejně prospěšnou stavbou ?

Ruský plyn proudí do Česka nejen přes Ukrajinu a Slovensko, ale i alternativními trasami - plynovodem Gazela napojeným na Nord Stream po dně Baltského moře ( porušuje všechny zavedené ekologické normy ),

22.2.2019 v 13:43 | Karma článku: 13.43 | Přečteno: 775 | Diskuse
Počet článků 198 Celková karma 38.94 Průměrná čtenost 2272

Čtrnáct let jsem působil v české diplomacii a zastupoval Českou republiku v Mali, Alžíru, Indonésii, Bruneji a Papui-Nové Guinei. Zabývám se především ekonomickou diplomacií, podporou českého exportu ale také problematikou islamismu a náboženského terorismu.

V letech 2013-2017 jsem byl nezávislým  poslancem Parlamentu ČR.

Najdete na iDNES.cz