Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vítejte ve zlých časech!

24. 12. 2016 16:19:43
Letošní advent a přicházející vánoce mě nutí více než kdy jindy k poněkud nevánočnímu zamyšlení. Co nás čeká v nejbližší budoucnosti?

„Zatímco se v Římě vedly porady, Saguntum bylo Hannibalem dobyto.“ Autorem citátu je římský historik Titus Livius, který žil v 1. st. př. nl. A přesně podle tohoto citátu se chová dnes Evropská unie . Stále řešíme, co bychom měli s imigrační vlnou dělat a místo toho, abychom chránili naše společné schengenské hranice, islamističtí teroristé opět zabíjeli v Berlíně, a stejně tak dříve třeba v Nice nebo Paříži. Kolik našich mrtvých budeme muset ještě pochovat, než se bruselští byrokraté konečně rozhoupou ke konkrétní rozhodné akci. Nebude pak už nakonec pozdě?

Nedosti na tom. Evropou se šíří defétismus a názory, že se s imigrační vlnou nedá tak jako tak nic dělat a někteří další se dokonce z imigrační vlny radují.

Mezi takové patří například náš pan ministr kultury Herman, který místo toho, aby se poctivě staral o svůj rezort, který umírá na úbytě, požaduje, abychom pustili migranty do Evropy a varuje, že jinak se brána prolomí a špatně to skončí .

Konkrétně prohlásil, mimo jiné, toto: „Naše civilizace je za zenitem, ani jedna evropská země není nad hranicí přežitelnosti. Budeme-li pokračovat tímto způsobem, ti za branami je dříve nebo později prolomí. A vůbec se s námi nebudou bavit, jestli chceme nějakou symbiózu. Brutálně řečeno: vezmou si, co budou chtít. Evropa by se měla zachovat stejně jako Řím. Předat to podstatné z naší civilizace a pozvat za hradby ty, kteří jsou kompatibilní s našimi hodnotami“.

Do stejné party nejspíše patří také rakouský velvyslanec v Německu Nikolaus Marschik, který pozval hosty na ambasádu, aby mohli společně ochutnat „zimní pochoutky“, nikoli vánoční cukroví, protože by to mohlo pohoršit muslimy, nebo také německá politička Von Berg ze strany Zelených. Ta přímo v Bundestagu vyjádřila přání, aby za dvacet až třicet let patřili Němci mezi menšinu ve své vlastní zemi. A asi nejbizarnější kampaň na oslavu multikulturalismu údajně mají ve Švédsku. „Nejenom nově příchozí se musí integrovat, ale stejně tak se musí integrovat i původní švédské obyvatelstvo. Pojďme vytvořit novou zemi,“ říká se mimo jiné v televizním klipu, kde se střídají tváře „nových Švédů“.

Zásadně nesdílím tyto názory. Jsem naopak přesvědčen, že se musíme všemi způsoby bránit. Dokonce i Římané , na které se pan Herman odvolává, se přílivu Barbarů v některých obdobích dějin úspěšně bránili. Poraženi byli právě proto, že nechali Barbary „prorůst“ římskou společností, tj. přesně to, co nám pan Herman radí, abychom umožnili dnešním imigrantům.

Evropa ale prostě nemůže přijmout všechny, kteří o to stojí. Musíme proto zabránit imigrantům za každou cenu ve vstupu do Schengenu a propustit do ochrany EU pouze ty, kdo jsou přímo ohroženi na životech tak, jak nám to ukládá mezinárodní azylové právo. Stejně tak je třeba se urychleně vypořádat s těmi, kteří azyl nezískají a které si politici jako německá kancléřka Merkelová nebo francouzský prezident Hollande tak velkoryse pozvali do svých zemí.

Je bohužel zřejmé, že vlna terorizmu dříve či později přijde i k nám. Nejen proto, že jsme součástí západního světa, který islamističtí radikálové považují za konkurenta nepřítele své víry, nejen proto, že mezi evropskými zeměmi neexistují hranice a nejen proto, že u nás máme množství historických židovských památek, ale hlavně proto, že jsme pro teroristy slabým článkem obrany a nejsme připraveni se bránit. Po náměstích a okolo památek dnes sice patrolují hlídky policie, v době berlínského útoku tam ale nebyly a otázkou je, jak by vůbec reagovaly, pokud by k teroristickému útoku opravdu došlo. Mají skutečný protiteroristický výcvik, nebo by byly lidem nebezpečnější než sami teroristé?

Abychom posílili skutečně naši bezpečnost, musíme se začít chovat a jednat tak, jako v snad jediné zemi, která s islámským terorizmem již roky úspěšně bojuje, totiž v Izraeli. Naše bezpečnostní jednotky by proto měly urychleně projít výcvikem pod patronací izraelských expertů a naši politici by nám měli přestat donekonečna chvástavě opakovat, že „augerechnet“ nám žádné nebezpečí nehrozí, ale npostavit se k hrozbě terorizmu čelem. Terorizmus nám akutně hrozí, Berlín je totiž od Prahy jen tři hodiny cesty a česko-německé hranice dávno nikdo nehlídá.

Nebezpečí nám proto hrozí stejně tak jako komukoli jinému v západní Evropě a my se s ním musíme naučit žít a musíme mít schopnost se bránit. Ale dokážeme to stejně tak, jako to dokázali Izraelci. Musíme ale konečně brát hrozby vážně a začít tvrdě na obraně pracovat.

Autor: Milan Šarapatka | sobota 24.12.2016 16:19 | karma článku: 44.16 | přečteno: 3103x


Další články blogera

Milan Šarapatka

Kouzelné předvolební prozření europoslankyně Šojdrové

Čtrnáct dní před komunálními volbami žije česká politická scéna paradoxně jediným tématem-syrskými sirotky.

18.9.2018 v 15:22 | Karma článku: 40.17 | Přečteno: 1475 | Diskuse

Milan Šarapatka

Změní konečně Evropa svoji imigrační politiku?

Evropská unie by podle německého ministra zahraničí Heika Maase neměla nutit státy EU k přijímání uprchlíků

3.9.2018 v 10:15 | Karma článku: 29.84 | Přečteno: 637 | Diskuse

Milan Šarapatka

Křivé zrcadlo Pražského jara III „Kdož sú boží bojovníci“

Včerejší koncert na Václavském náměstí se nesl na vlně vzpomínek zasloužilých pracovníků Čs. Rozhlasu na pohnuté srpnové dny roku 1968, které doplnily písně ze 60. let

22.8.2018 v 11:16 | Karma článku: 36.88 | Přečteno: 1558 | Diskuse

Milan Šarapatka

Křivé zrcadlo Pražského jara II

Vzpomínkové akce k letošnímu 21. srpnu měly vyvrcholit při dnešním pietním aktu před Českým rozhlasem na Vinohradské třídě. Ten byl však, bohužel, tím nejubožejším způsobem narušen.

21.8.2018 v 20:00 | Karma článku: 43.29 | Přečteno: 4355 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jakub Ondrušek

Vynucená “solidarita” jako fenomén dneška?

Je solidarita vynutitelná a proč se o to někdo vůbec snaží? To už jsme dospěli tak daleko, že si budeme "dobro" diktovat?

22.9.2018 v 18:35 | Karma článku: 27.57 | Přečteno: 483 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Týden v kostce - „sirotci“, Merkelová, Zeman a Putin a co říká feldkurát Katz na rozpočet?

50 „sirotků“ naší scénou hýbalo více, než je zdrávo. Co má společného Angela Merkelová a Miloš Zeman? A čím nás překvapí Dlouhý, Široký a Bystrozraký?

22.9.2018 v 18:00 | Karma článku: 17.18 | Přečteno: 350 | Diskuse

Petr Burian

Carthago delenda est

Kartágo musí být zničeno, tímto zvoláním prý římský státník Marcus Porcius Cato zakončoval každou svou řeč, byť se týkala čehokoliv. A přesně takto v duelu o zákazu reklam na spotřebitelské úvěry působil i Marek Výborný z KDU-ČSL.

22.9.2018 v 14:09 | Karma článku: 12.20 | Přečteno: 316 | Diskuse

Karel Stýblo

Mravokárci.

Myslím, že toto silné a trapné téma se bude prodírat mediálním prostorem, dokud ho neukončí volby. Anebo, až paní euro-poslankyně za KDU-ČSL Šojdrová přestane mást veřejnost citovým vydíráním.

22.9.2018 v 14:01 | Karma článku: 33.05 | Přečteno: 760 | Diskuse

Jan Dvořák

Nezakuckal se premiér Babiš v Salcburku, když slyšel Macronovy hrozby?

Zdánlivě by to mohla být nepatřičná otázka vzhledem k tomu, že má až příliš osobní ráz, neboť co komu z voličů do toho je, kdy premiérovi zaskočí – jenomže v tomto případě je ve veřejném zájmu to vědět.

22.9.2018 v 10:30 | Karma článku: 25.61 | Přečteno: 779 | Diskuse
Počet článků 183 Celková karma 38.40 Průměrná čtenost 2010

Čtrnáct let jsem působil v české diplomacii a zastupoval Českou republiku v Mali, Alžíru, Indonésii, Brunej a Papui-Nové Guinei. Zabývám se především ekonomickou diplomacií, podporou českého exportu a také problematikou islamismu a náboženského terorismu. V současnosti jsem nezávislým a nezařazeným poslancem PSP ČR v Praze.

Najdete na iDNES.cz